1
Nis
2018
2
Kenevir

Avrupa’da Kenevir

AVUSTRALYA’NIN YENİ HEDEFİ: HİNT KENEVİRİ İHRACATINDA LİDERLİK

Avustralya hükümeti, tıbbi amaçlı hint keneviri ihracatında dünya lideri olmayı hedefliyor.

BBC 4 Ocak 2018

Avustralya Sağlık Bakanı Greg Hunt, bu adımın ülkedeki hastalara da yararı olacağını söyledi. Esrar, Hint keneviri bitkisinin bazı türlerinin dişi eşeyli bitkilerinin tohum yataklarının işlenmesiyle üretiliyor.

2016’DA YASALLAŞTI

Avustralya tedavi amaçlı esrar kullanımını 2016’da yasal hale getirmişti. Ülkede esrarın bunun dışındaki amaçlar için kullanılması ise hala yasak.

Avustralya hükumeti ise esrarla ilgili yasaları değiştirmeyi planlıyor. Halen Kanada ve Hollanda esrar ihraç ediyor. Uruguay ve İsrail de benzer planlar yapıyor.

MUHALEFET DE DESTEK VERİYOR

Avustralya hükümetinin yapmayı planladığı değişikliklerin parlamento tarafından da onaylanması gerekiyor. Yeni yasa tasarısının muhalefetteki İşçi Partisi’nin de desteğiyle Şubat’ta meclisten geçmesi bekleniyor.

PAZAR 55 MİLYAR DOLAR OLACAK

Avustralya Devlet Televizyonu yeni düzenlemelerin Hint keneviri yağı, esrar bandı, sprey, pastil ve tablet ürünlerini de kapsayacağını duyurdu. ABD merkezli danışmanlık şirketi Grand View Research, 2025’e kadar tıbbi amaçlı küresel esrar piyasasının büyüklüğünün 55 milyar dolara çıkabileceği tahmininde bulunmuştu.

California, ABD’de esrar kullanımını serbest bırakan en büyük eyalet olmuştu.

Benzer haberler

Kenevir Yetiştiriciliği
Endüstriyel Kenevir Ekimi ve Çözüm Önerileri
Ülkemizin Bio Polimer ve Bio Plastik İhtiyacı
Kenevir
Nihat Erim Hükümet Kabinesi
Kenevir
Mucizevi Bitki Kenevir

Cevap Bırakın