9
Nis
2019
0
Sanayi Kenevir Vakfı

Kenevirden İnsan ve hayvanlar için yiyecekler

Kenevir tohumu en besleyici yiyecekler arasındadır. Tüm esansiyel yağ asitlerini (omega 3, 6 ve 9), esansiyel amino asitleri ve sağlık için gerekli olan diyet lifi içerirler. Tohumlardan bastırılan kenevir tohumu yağı çok yönlüdür. Ve bu yeterli değilse, salatalık için kenevir yapraklarını da kullanabilirsiniz.

Kenevir, hayvanlar ve çok yönlü yiyecekler için de uygundur. Kuş tohumuyla, inekler ve diğer hayvanlar için yemle karıştırılır. Bitki fakir toprakta da hızlı büyüdüğü için, çevreye geleneksel yemlerden daha az ciddi bir saldırıdır. Kenevir sapının (bıçaklar) içindeki odunsu, atlar ve daha küçük hayvan muhafazaları için sabit bir çöp (saman) olarak çok uygundur.

Yapı malzemeleri ve izolasyon
Endüstriyel kenevir, inşaatlarda, örneğin yapıların yalıtılması ve güçlendirilmesi için zaten yaygın olarak kullanılmaktadır. Otomotiv endüstrisi kapıların iç işleri için uzun süredir kenevir kullanıyor, çünkü malzeme çok güçlü ve çok hafif. Aynı zamanda mükemmel şekilde yalıtır, zehirsiz ve yangına dayanıklıdır. Kenevir Tasarım Fabrikası için daha sonra sertifikalandırılması gereken yeni yapı ürünleri geliştirmek istiyoruz. Kenevirden elde edilen yalıtım malzemesi mevcut bir üründür, ancak henüz büyük bir pazar payına sahip değildir. Bu pazar nedir ve nasıl ele alınabilir?

Cevap Bırakın